Bmi


Výpočet BMI indexu na bmi kalkulačce – zjistěte, zda jste tlustý. Bmi vzorec, resp. Bmi výpočet má i své chyby, …. Jaká je přesnost Bmi indexu?

Co je to Bmi?

Bmi znamená body mass index, pesp. index tělesné hmotnosti. Jednoduše řečeno hodnota Bmi Vám řekne, zda máte nadváhu nebo jste tlustý nebo, zda můžete být se svou váhou spokojená / ý. Je sice pravda, že výpočet Bmi není úplně přesný, ale určitou vypovídací hodnotu určitě má.

Bmi kalkulačka – výpočet bmi – hubnutí

Vzorec:

BMI = vaše hmotnost: (výška v metrech) ² resp.
BMI = vaše hmotnost: výška v metrech: výška v metrech

Vzorec – výpočet Bmi – Přesnost

Výpočet Bmi vychází při určování výsledku pouze ze dvou údajů a to je Vaše výška a váha. Bmi vzorec nezohledňuje množství dalších faktorů, které určují to, zda jste tlustý nebo, zda je vaše hmotnost v pořádku – bmi vzorec nezohledňuje Váš věk, množství svalové hmoty, genetiku (zda jste útlý nebo máte širší pánev a těžké kosti), zda sportujete, … cs.wikipedia.org. Přesto se výpočet bmi stal velmi populární na určení obezity. Pokud jste použili bmi kalkulačku, tak ať výsledek vyšel jakýkoliv, určitou vypovídací hodnotu výsledek určitě má. Pokud Vám bmi vyšlo 40, tak i přes odchylkám ve výpočtu, určitě víte, že máte pořádnou nadváhu a je načase nastartovat hubnutí a pokusit se čím dříve zhubnout.

Výpočet Bmi – potřebujete zhubnout?

  • Bmi index do 19

Jste až moc hubená / ý, resp. jste podvyživený. – Vaše tělo má vzhledem na Vaši výšku málo kilogramů. Měli byste přibrat, nejlépe svaly. Pokud jste ze svou váhou navzdory nízkému Bmi spokojený, dbejte na to, aby Vaše strava byla dostatečně pestrá a výživná.

Zdravotní rizika – jsou pouze mírně

  • Bmi index od 19 – 25

Výborně! Vaši postavu by Vám podle výsledku výpočtu bmi měli všichni závidět mate. Samozřejmě, že to neplatí u každého. Váha není všechno. Důležitý je i poměr svalů a tuků. Protože výpočet Bmi nerozlišuje, zda máte 5 kilo pěkných svalstva nebo 5 kilo mastné slaniny.

Zdravotní rizika – jsou minimální (vzhledem na Vaši hmotnost)

  • Bmi index od 25 – 30

Máte nadváhu – Je to první varování. Už i mírná nadváha může být problém. A to nejen kvůli tomu, že nadváha přináší s sebou i zdravotní rizika, ale hlavně kvůli tomu, že pokud nyní máte pár kilo navíc a nic s tím neuděláte, tak o pár měsíců, možná rok Vám postupně přibudou další a další kila. Až v jeden den Vám bmi kalkulačka ukáže hodnotu nad 30, později možná nad 40, což už je obezita. A to už pak hubnutí nebude až tak snadné.

Zdravotní rizika – větší únava, zvýšené riziko civilizačních ochoraní

  • Bmi index od 30 – 40

Jste tlustý – máte obezitu – Vaše hmotnost začíná způsobovat Vašemu tělu, co jednou větší problémy cs.wikipedia.org. A i ta pneumatika se těžší zakrývá, resp. vzhled již není bůhví co. Jedinou věc, co Vám mohu poradit je hubnutí. Začněte hubnout teď a snižte si Bmi index, protože se blížíte ke kritické hranici

Zdravotní rizika – bolesti kloubů, problémy s ledvinami, špatný tlak, vysoké riziko všech civilizačních i ostatních onemocnění – rakovina, infarkt, cukrovka, mozková příhody

  • Bmi – index nad 40

Dosáhli jste kritickou hodnotu – máte velkou obezitu! – Tady už nejde jen o Váš vzhled, to už je druhořadé (i když to není bůhvíco), tady už se zahráváte se svým životem. Je jen otázka času (pokud už se to nestalo), kdy si Vás jednotlivá onemocnění začnou postupně vybírat a lepit se na Vás.

Zdravotní rizika – téměř všechny

Ať už Vám výpočet bmi index vyšel jakýkoliv, a pokud není zcela v pořádku, resp. pokud vy sami nejste se sebou spokojený, pokuste se udělat alespoň něco pro zlepšení, nemyslím jen bmi ale hlavně pro zlepšení Vašeho zdraví.

Poznámka na závěr: Jelikož bmi vzorec je pouze orinetačný, mohlo se stát, že výpočet Bmi indexu nezohledňuje reálný stav Vašeho těla. Proto je dobré udělat si i další výpočty – například výpočet ideální hmotnosti, odměření si obvodu pasu, … další výpočty naleznete v článku „výpočty – jste tlustý?“

Rate this post