Pilates cvičení


Pilates je velmi rozšířeným cvičením. V dnešní době je toto cvičení dostupné v každém městě. Původně vznikl Pilates v USA, postupně se dostal i do jiných zemí. Pilates je zejména o správném dýchání, koncentraci a správném uvolnění svalstva. Je to kolektivní sport, ale dá se cvičit i samotě, přičemž máme lepší koncentraci. Kolektivní se cvičí pod dozorem trenéra, instruktora cs.wikipedia.org.

Výhody cvičení Pilates

Pilates nám slouží k uvolnění svalstva, kloubů, regeneraci svalstva po porodu, správnému dýchání, koncentraci, koordinaci pohybů a také správnému držení těla. Všechny tyto možnosti nám nabízí Pilates v různých kombinacích. Věková hranice není určena, cvičit Pilates mohou stejně děti, dospělí, senioři, těhotné, zda maminky po porodu. Je určen pro všechny cs.wikipedia.org. Cvičících dělíme akorát na začátečníky a pokročilé.

Svaly které podporuje cvičení Pilates

Pilates se soustředí zejména na cvičení hlavních (základních) ale i vedlejších svalů. Mnoho krát nás „donutí“ ke cvičení bolest krku, krčního svalstva, bolest zad a to proto, protože máme sedavé zaměstnání, sedavý způsob života, tím pádem se nám svaly krční a zádové zkracují. Nevyužíváme je na plno, jsou zanedbané av mnoha případech nám pomůže cvičení, např.: Pilates. V jiném případě maminky po porodu mají oslabené, ochablé svaly na bříšku, podbřišku, zadek a toto cvičení jim dopomůže k opětovné formě. Nebo i při vrcholovém sportu je toto vhodná metoda uvolnění svalů po náročném tréninku cs.wikipedia.org.

Cvičení Pilates – zásady:

Pilates je populární cvičení a pokud zvládnete i jeho techniku, bude prospěšné pro Vaše tělo. Aleje už na vás jestli si ho zvolíte jako své cvičení, nebo ne. Samozřejmě podrobně cviky a cvičení Pilates vám navrhne váš instruktor, který i posoudí váš stav a to, co bude pro vás nejlepší.

Rate this post